Program

április 3-6., Nagyvárad

Helyszín: Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum, Nagyvárad, Partenie Cosma u. 3-5-7.

Regisztráció: A nap folyamán érkezõ résztvevõk a Szent László Római Katolikus Teológiai Líceumban regisztrálnak (Partenie Cosma u. 3-5-7.). Itt átvehetik a kitûzõket, és az ajándékmappát.

Szállás: Az országos bizottság tagjai a Gala Hotelben lesznek elszállásolva (Bogdan Petriceicu Hasdeu u, 20 sz. – az iskola melletti utcában).

A diákok és a kísérõ tanárok elszállásolása három helyen történik: az Ady Endre Elméleti Líceum (Moscovei u. 1 sz. – Arad, Brassó, Fehér, Kolozs, Maros, Szatmár megyei résztvevõk), a Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium bentlakás (Andrei Saguna u. 1 sz. - Kovászna megye) és a Caritas Catolica (Kanonok sor 21 sz. - Hargita, Szilágy, Temes és Bihar megyei résztvevõk) bentlakásában.

  1. április 3., kedd:

10:00 – 17:00 – Regisztráció

13:00 – 16:00 – Ebéd

17:00 – Ünnepi megnyitó a Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum dísztermében

          –  Néma Miatyánk: a Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum diákjainak irodalmi-zenés mûsora (felkészítõ: Zalder Éva Mária tanárnõ)

19:00 – Vacsora az országos bizottság és a meghívottak részére a Gala Hotelben

18:30 – Vacsora a diákok és a kísérõ tanárok részére a Gala Hotelben (2 csoportban)

  1. április 4., szerda:

08:10 – 08:30 – Reggeli a Gala Hotelben az Ady Endre Elméleti Líceum és Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium bentlakásában elszállásolt vendégeknek

08:30 – 08:50 – Reggeli a Gala Hotelben a központi bizottság és a Caritas Catolica bentlakásában elszállásolt vendégeknek

09:00 – 09:30 – Ima a Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum kápolnájában

09:30 – 10:00 – A versenyzõk elfoglalják helyüket a tantermekben

10:00 – 13:00 – Dolgozatírás

12:00 – 12.45 – Ebéd az országos bizottság tagjai számára a Gala Hotelben

13:00 – 14:00 – Ebéd a versenyzõk és a kísérõ tanárok számára a Gala Hotelben

15:00 – 18:00 – Városnézõ séta a diákok és a kísérõ tanárok számára (indulás az Ady Endre Elméleti Líceum elõl) – a váradi vár, a városközpont, a Székesegyház, az Egyháztörténeti Múzeum megtekintése Ciorba Mihály és Vincze Zsolt történelem szakos tanárok vezetésével.

18:30 – 19.30 – Vacsora a diákok és a kísérõ tanárok számára a Gala Hotelben (két csoportban)

19:30 – 21:00 – Táncház az iskola dísztermében

20:00 – 21:00 – Vacsora a központi bizottság tagjai számára

21:00 – 22:00 – Eredményhirdetés; az óvások benyújtása

  1. április 5., csütörtök:

07:00 – végleges eredmények kifüggesztése

07:30 – 07:50 – Reggeli a Gala Hotelben az Ady Endre Elméleti Líceum és a Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium bentlakásában elszállásolt vendégeknek

07:50 – 08:10 – Reggeli a Gala Hotelben a központi bizottság és a Caritas Catolica bentlakásában elszállásolt vendégeknek

08:20 – 09:00 – Dolgozatok kiértékelése az iskolában (külön évfolyamonként)

09:30 – 10:15 – Szentmise a Székesegyházban

10:30 – 11:15 – Ünnepi díjkiosztó és záróünnepség a Püspöki Palota dísztermében

11:45 – Ebéd a Gala Hotelben (akik hamarabb indulnak haza, azok ebéd és vacsora helyett igényelhetnek úti csomagot, amit március 26-ig jelezni kell a szervezõknél)

14:00 – 18:30 – szabadprogram – az állatkert és a Körösvidéki Múzeum meglátogatása

19:00 – 20:00 – vacsora

  1. április 6., péntek:

08:00 – 09:30 – Reggeli a Gala Hotelben

10:00 – hazautazás

Az olimpiával kapcsolatos bármilyen felmerülõ kérdések esetében forduljanak Benedek Ramóna hitoktatóhoz! (tel: 0723309044, benedek.ramona@yahoo.com)